Aktualnosci

W ostatnich latach Paul McCartney coraz częściej wydaje niezliczone ilości swoich dawnych i nowych płyt we wszelkich możliwych wariantach. Ostatnim pomysłem słynnego ex-beatlesa jest pudło zawierające 80 (!!!) singli z materiałem z lat 1971-2022, w tym 15 płytek z utworami niedostępnymi wcześniej w tym formacie.

Całkiem niedawno dotarła do nas informacja, że już 18 listopada ukaże się poszerzona wersja przedostatniego (z wydanych za życia Freddiego), albumu grupy Queen - The Miracle. Longplay nie należy może do jakiś kamieni milowych w historii rocka, ale wydaje się być całkiem udaną i sympatyczną pozycją.

Dzisiaj potwierdzono informację, że kolejna płyta Beatlesów - Revolver, zostanie wydana w pokaźnej wersji super deluxe. Podekscytowany tym faktem wręcz rzuciłem się na komputer, aby poznać jakieś dokładniejsze szczegóły dotyczące wydawnictwa.

Tej wiadomości spodziewaliśmy się od dawna. Bowiem powszechnie wiadomym było, że słynny longplay Pink Floyd - Animals został kilka lat temu zmiksowany do formatu 5.1 oraz nowej wersji stereo. I wreszcie dowiedzieliśmy się, że ten wspaniały album zostanie udostępniony w odświeżonej wersji.

Dziś zapowiedź płyty nagranej co prawda przez śmietankę największych progresywnych sław, ale zawierającej zdecydowanie bardziej komercyjny materiał. Naprawdę fantastyczny koncert supergrupy Asia z 1983 roku już lada moment trafi na sklepowe półki.

Od samego początku jednym z założeń powstania Rockowej płytoteki, było aby na blogu ukazywały się czasem recenzje, co ciekawszych koncertów, które piszący te słowa miał przyjemność odwiedzić. No i dosłownie parę dni temu wybrałem się na warszawski występ Jethro Tull

Przynajmniej raz dobrze się stało, że nieco opóźniłem kolejny wpis na Rockowej płytotece. Dotyczy on przygotowywanej edycji DVD i Blu-Ray z najnowszym filmem opowiadającym o The Beatles - Get Back. Ale dosłownie wczoraj otrzymaliśmy do tego projektu mały, ale naprawdę cudowny dodatek-niespodziankę, co pozwoliło uzupełnić tekst.

Dzisiaj małe omówienie rocznicowego wznowienia albumu na które jako zwariowany fan Beatlesów od dawna czekałem, aczkolwiek po ogłoszeniu jego konkretnej zawartości odczułem też niestety pewne uzasadnione, jak się niestety okazało obawy. Chętnych do poznania szczegółów zapraszam do przeczytania tekstu.

W ramach nadrabiania moich zaległości nagromadzonych podczas minionego półrocza dziś zajmiemy się rocznicowym wznowieniem ostatniej płyty The Doors nagranej z Jimem Morrisonem - L.A. Woman. Nigdy nie byłem specjalnym entuzjastą omawianego krążka, ale najnowsza edycja przedstawia się naprawdę wyśmienicie.

Ten album autentycznie mnie zachwycił. Najnowszy longplay Deep Purple zawiera co prawda same covery, ale zagrane w tak fantastyczny, rasowy i swobodny sposób, że żaden fan starego rocka nie przejdzie koło nich obojętnie.

Po dwóch znakomitych boxach prezentujących (w wersjach super deluxe) kultowe albumy Black Sabbath - Paranoid i Vol.4, przyszła kolej na ‘pudło’ numer trzy. Tym razem zajęto się uważaną powszechnie za ostatnią 'klasyczną' pozycję legendarnej grupy płytą - Sabotage.

Nie tak dawno otrzymaliśmy informację, że rocznicowa edycja absolutnego ‘postbeatlesowskiego’ klasyka All Things Must Pass - George’a Harrisona trafi do fanów już na początku sierpnia. (Potrójna) w oryginalnym wydaniu płyta stanowi absolutny kanon światowej muzyki rozrywkowej.

A oto wiadomość, która może już chyba zainteresować jedynie najbardziej zakręconych fanów starego rocka. Swój debiutancki, solowy album zapowiedział pierwszy klawiszowiec Yes - Tony Kaye.

Ledwo napisałem o planowanej premierze nowego albumu Yes, a już swoje nowe „dzieło” zapowiedziała inna legenda muzyki progresywnej - Jethro Tull. Płyta zatytułowana - The Zealot Gene ma się ukazać dopiero na początku 2022.

Parę dni temu dotarła do nas informacja, że 1 października zostanie wydany nowy album jakże zasłużonej dla rocka progresywnego grupy Yes. Krążek zatytułowany The Quest będzie pierwszym premierowym wydawnictwem formacji od siedmiu lat.

Dziś krótki tekst na temat kolejnej propozycji z katalogu Pink Floyd. 30 kwietnia ma ukazać się nowa edycja koncertu jaki odbył się 30 czerwca 1990 na słynnym festiwalu Knebworth.

Mało było tak pewnych rzeczy jak to, że w tym roku ukarze się wypasiona wersja, bardziej niż klasycznego albumu Johna Lennona - Plastic Ono Band. Czekaliśmy, czekaliśmy aż wreszcie parę dni temu Yoko ogłosiła datę premiery na 16 kwietnia.

Z dużą przyjemnością odnotowuję, że po dłuższej przerwie znów zaczyna się coś dziać w kwestii płytowych wydawnictw ze starym dobrym rokiem. Kilka dni temu zaanonsowano wypasione wydanie super deluxe, absolutnego klasyka brytyjskiej psychodelii, albumu Sell Out - The Who z 1967 roku.
Kategorie