Aktualnosci

Kolejnym wydawnictwem, którego zapowiedź ostatnio mnie zelektryzowała, jest zestaw - Genesis - BBC Broadcasts. Zawsze wydawało mi się dziwne, że nagania te nie doczekały się dotąd porządnie zredagowanej, oficjalnej płytowej premiery. Przyjrzyjmy się zatem dokładniej temu co zawiera (i nie zawiera) niniejszy album.

Już jakiś czas temu ogłoszono, że 50-cio rocznicowej edycji doczeka się piąty studyjny longplay Eltona Johna - Honky Château z 1972 roku. Nie jest to może jakaś powalająca na kolana płyta, ale na pewno warto poświęcić jej parę słów.

Longplaya The Dark Side Of The Moon - Pink Floyd nie trzeba oczywiście nikomu przedstawiać. Całkiem niedawno zapowiedziano jego kolejną, rocznicową edycję. Postanowiłem więc przyjrzeć się dokładniej temu wydawnictwu. Zachęcam zatem do poznania mojej opinii.

Bardziej wnikliwi czytelnicy mojego bloga na pewno dawno odkryli, że jestem wielkim fanem wschodnioeuropejskiego rocka sprzed lat. Nic więc dziwnego, iż z wypiekami na twarzy oczekiwałem nowej czteropłytowej edycji, moim zadniem najlepszego albumu zza żelaznej kurtyny - Élő Omega.

W ostatnich latach Paul McCartney coraz częściej wydaje niezliczone ilości swoich dawnych i nowych płyt we wszelkich możliwych wariantach. Ostatnim pomysłem słynnego ex-beatlesa jest pudło zawierające 80 (!!!) singli z materiałem z lat 1971-2022, w tym 15 płytek z utworami niedostępnymi wcześniej w tym formacie.

Całkiem niedawno dotarła do nas informacja, że już 18 listopada ukaże się poszerzona wersja przedostatniego (z wydanych za życia Freddiego), albumu grupy Queen - The Miracle. Longplay nie należy może do jakiś kamieni milowych w historii rocka, ale wydaje się być całkiem udaną i sympatyczną pozycją.

Dzisiaj potwierdzono informację, że kolejna płyta Beatlesów - Revolver, zostanie wydana w pokaźnej wersji super deluxe. Podekscytowany tym faktem wręcz rzuciłem się na komputer, aby poznać jakieś dokładniejsze szczegóły dotyczące wydawnictwa.

Tej wiadomości spodziewaliśmy się od dawna. Bowiem powszechnie wiadomym było, że słynny longplay Pink Floyd - Animals został kilka lat temu zmiksowany do formatu 5.1 oraz nowej wersji stereo. I wreszcie dowiedzieliśmy się, że ten wspaniały album zostanie udostępniony w odświeżonej wersji.

Dziś zapowiedź płyty nagranej co prawda przez śmietankę największych progresywnych sław, ale zawierającej zdecydowanie bardziej komercyjny materiał. Naprawdę fantastyczny koncert supergrupy Asia z 1983 roku już lada moment trafi na sklepowe półki.

Od samego początku jednym z założeń powstania Rockowej płytoteki, było aby na blogu ukazywały się czasem recenzje, co ciekawszych koncertów, które piszący te słowa miał przyjemność odwiedzić. No i dosłownie parę dni temu wybrałem się na warszawski występ Jethro Tull

Przynajmniej raz dobrze się stało, że nieco opóźniłem kolejny wpis na Rockowej płytotece. Dotyczy on przygotowywanej edycji DVD i Blu-Ray z najnowszym filmem opowiadającym o The Beatles - Get Back. Ale dosłownie wczoraj otrzymaliśmy do tego projektu mały, ale naprawdę cudowny dodatek-niespodziankę, co pozwoliło uzupełnić tekst.

Dzisiaj małe omówienie rocznicowego wznowienia albumu na które jako zwariowany fan Beatlesów od dawna czekałem, aczkolwiek po ogłoszeniu jego konkretnej zawartości odczułem też niestety pewne uzasadnione, jak się niestety okazało obawy. Chętnych do poznania szczegółów zapraszam do przeczytania tekstu.

W ramach nadrabiania moich zaległości nagromadzonych podczas minionego półrocza dziś zajmiemy się rocznicowym wznowieniem ostatniej płyty The Doors nagranej z Jimem Morrisonem - L.A. Woman. Nigdy nie byłem specjalnym entuzjastą omawianego krążka, ale najnowsza edycja przedstawia się naprawdę wyśmienicie.

Ten album autentycznie mnie zachwycił. Najnowszy longplay Deep Purple zawiera co prawda same covery, ale zagrane w tak fantastyczny, rasowy i swobodny sposób, że żaden fan starego rocka nie przejdzie koło nich obojętnie.

Po dwóch znakomitych boxach prezentujących (w wersjach super deluxe) kultowe albumy Black Sabbath - Paranoid i Vol.4, przyszła kolej na ‘pudło’ numer trzy. Tym razem zajęto się uważaną powszechnie za ostatnią 'klasyczną' pozycję legendarnej grupy płytą - Sabotage.

Nie tak dawno otrzymaliśmy informację, że rocznicowa edycja absolutnego ‘postbeatlesowskiego’ klasyka All Things Must Pass - George’a Harrisona trafi do fanów już na początku sierpnia. (Potrójna) w oryginalnym wydaniu płyta stanowi absolutny kanon światowej muzyki rozrywkowej.

A oto wiadomość, która może już chyba zainteresować jedynie najbardziej zakręconych fanów starego rocka. Swój debiutancki, solowy album zapowiedział pierwszy klawiszowiec Yes - Tony Kaye.

Ledwo napisałem o planowanej premierze nowego albumu Yes, a już swoje nowe „dzieło” zapowiedziała inna legenda muzyki progresywnej - Jethro Tull. Płyta zatytułowana - The Zealot Gene ma się ukazać dopiero na początku 2022.
Kategorie